Aktualności firmowe - Milex Sp. z o.o. Szczecin - Turystyka, Ochrona środowiska, Produkcja, Inwestycje

Aktualności

TRZĘSACZ TO WYJĄTKOWE MIEJSCE!22.03.2015

Trzęsacz to wyjątkowe miejsce na wybrzeżu bałtyckim. Choć z pozoru mała miejscowość to zaskoczy was swoim urokiem i wspaniałymi atrakcjami, z których najsłynnieszą ją ruiny gotyckiego kościoła pw. św. Mikołaja. Kościół został wybudowany w odległości niespełna 2 kilomertów od lini brzegowej - dziś stoi na zboczu klifu, a jego ostatni fragment ściany stanowi jedyną tego typy atrakcje w Europie.

W Trzęsaczu znajduje sie również wspaniały zabytkowy Pałac pochodzący z XVII w. Zespół pałacowy jest pamiątką po rodzie von Flemmingów, którzy od XVII w. byli włąscicielami tej miejscowości. Na tyłach Pałacu znajduje się piękny, kilkusetletni zabytkowy park z wieloma pomnikami przyrody. Rosną w nim m.in. stare lipy o obwodach pni przekraczających 5,8 metra i buk pospolity o obwodzie pnia 4,5 metra. Ciekawostką jest 14 starych grabów o obwodach pni od 2 do 3,5 metra. 

Obok Kompleksu Pałacowego w Trzęsaczu, znajduje się Stadnina Koni. Jest to doskonałe miejsce dla wszystkich miłośników tych zwierząt, a także dla wczasowiczów, którzy pragną swój nadmorski wypoczynek spędzić w sposób aktywny.

» powrót
MILEX Sp. z o.o., ul. Wyszyńskiego 14, 70-201 Szczecin
Telefon: +48 91 488 12 83
E-mail: milex@milex.szczecin.pl
www: www.milex.szczecin.pl
Polityka cookies
 
Realizacja: HotelNetwork.pl
Powered by: CMS dla hoteli